Właściwości zdrowotne

Jak działa łóżko wodne na  kręgosłup?

Każdy człowiek ma inny kształt kręgosłupa. Łóżko wodne zapewni Twoim plecom najwyższy komfort. Kręgosłup pozostaje w optymalnym ułożeniu, gdyż jest unoszony przez powierzchnię wody. Taka postawa ciała pozwala na całkowity wypoczynek, odpręża mięśnie i łagodzi bóle chroniczne.

 

Łóżka wodne na odparzenia?

Udowodniono, że podczas spania na łóżku wodnym  odparzenia mogą się diametralnie zmniejszyć. Wszystkie dokuczliwe punkty nacisku zostały wyeliminowane, tak więc krążenie krwi nie jest ograniczane, a nawet wspomagane, co zapobiega powstawaniu, np. odleżyn. Ponadto skraca się okres gojenia ran, ponieważ krążenie krwi nie jest osłabione.

 

Łóżka wodne najlepsze w przeciwdziałaniu odleżynom?

Równomierne rozłożenie ciężaru ciała, jakie daje nam pozycja leżąca na łóżku wodnym, skutecznie przeciwdziała odleżynom. Zwykłe łóżko nie może nam tego zagwarantować.  Odleżyny mogą tworzyć się u osób, które zmuszone są do długotrwałego leżenia w łóżku.

 

Łóżko wodne a bezsenność?

Nie możesz spać? Przewracasz się z boku na bok, budzisz się w środku nocy…, aż w końcu jesteś zmuszony przyjmować środki nasenne, aby zasnąć. Badania naukowe dowodzą, iż zasypianie na łóżku wodnym staje się łatwiejsze, prowadzi do zmniejszenia ilość przyjmowanych środków nasennych. Problem bezsenności nie dotyczy tylko Ciebie, jest on bardzo rozpowszechniony. Przyczyny tego zjawiska mogą tkwić nie tylko w chorobach układu nerwowego, chorobach wewnętrznych, zaburzeniach psychicznych, ale także spowodowane są problemami dnia codziennego, stresem związanym z pracą, chronicznym zmęczeniem.  Łóżko wodne pomogło już zasnąć wielu osobom.

 

Czy łóżko wodne jest dobrym rozwiązaniem dla alergików?

Łóżko wodne jest wspaniałym rozwiązaniem dla alergików. Łóżko wodne bardzo łatwo utrzymać w czystości, a więc jest tez bardzo higieniczne. W zwykłym materacu jest wiele roztoczy. Złuszczony naskórek i wilgoć sprzyjają rozwojowi tych i podobnych pasożytów, które jak wiadomo powodują alergie i astmę. Materac łóżka wodnego zapewnia higieniczną i łatwą do utrzymania w czystości powierzchnię. Każdy materac posiada pokrowiec, który bardzo łatwo jest zdjąć i wyprać. W  takich warunkach nie mają prawa rozwinąć się bakterie czy roztocza, które w tradycyjnych łóżkach są praktycznie nie do zlikwidowania.

 

Łóżka wodne a cellulit?

Problem cellulitu dotyczy 80 %  wszystkich kobiet. Miejsce występowania to przede wszystkim: uda, biodra, pośladki, ramiona. Wysoka temperatura oraz brak ucisku, jakie występują w łóżku wodnym wpływają pozytywnie na krążenie krwi, co polepsza metabolizm i jednocześnie poprawia wygląd naszej skóry.

 

Łóżka wodne a ciąża?

Łóżko wodne dla kobiety w ciąży jest idealnym rozwiązaniem. Łóżko wodne gwarantuje stabilizację oraz odciążenie kręgosłupa podczas snu. Można przyjmować różne pozycje spania, np. na brzuchu bądź też na boku. Inne łóżka nie pozwalają na taki komfort. Dla kobiet, których ciąża jest zagrożona, łóżko wodne pozwala na wygodne i bezpieczne ulokowanie się. Leżenie na brzuchu podczas ciąży uśmierza ból i ucisk macicy na aortę. W łóżku wodnym osłabione jest także odczuwanie skurczy porodowych.

 

Czy łóżka wodne są odpowiednie dla osób starszych?

Łóżka wodne są jak najbardziej zalecane osobom starszym. Korzyści, jakie osoby starsze mogą czerpać odpoczywając na łóżku wodnym, są już znane w wielu krajach wysoko rozwiniętych, takich jak USA czy Australia. Łóżka wodne świetnie sprawdzają się w sanatoriach, szpitalach i domach opieki społecznej. Leżenie na łóżku wodnym przeciwdziała powstawaniu odleżyn, odciąża kręgosłup oraz mięśnie i stawy.

 

Łóżka wodne stosuje się przeciw zapaleniu stawów lub reumatyzmowi?

Choroby stawów są bolesne, dlatego muszą być one chronione przed niepotrzebnymi urazami i obciążeniami. Niewłaściwa postawa przy  siedzeniu, chodzeniu lub zła pozycja leżenia w łóżku może powodować dodatkowy nacisk na obszarach dotkniętych bólem. Ważne jest, aby chronić stawy przed nieprawidłowym skurczem mięśni, ponieważ może to spowodować odkształcenia, a nawet większy ból. Przez równomierny rozkład ciężaru użytkownika na materacu łóżka wodnego, krew może swobodnie dopływać do wszystkich części ciała. Dodatkowo, ciepło łóżka wodnego poprawia krążenie krwi. Ciepło jest niezbędne dla organizmu człowieka, wpływa na odprężenie mięśni, pomaga łagodzić niektóre dolegliwości. Wielu lekarzy odkryło zalety łóżek wodnych i ich przyjemnego ciepła w różnych terapiach, np. do łagodzenia bólu mięśni i zmniejszenia stresu.

Reumatyzm to często występujące schorzenie u ludzi w różnym wieku. Badania medyczne wykazały, że ponad 90% ludzi powyżej 50 roku życia cierpi na różne odmiany zapalenia stawów. Badania lekarskie udowodniły, że stany zapalne mogą doprowadzić do unieruchomienia stawów (paraliż). Spanie na łóżku wodnym może zminimalizować powyżej omówione problemy.

 

Jesteś sportowcem? Spraw sobie łóżko wodne!

Łóżka wodne są polecane także sportowcom. Obciążenie, jakie ciało wywiera na zwykłym materacu nie jest tak dobrze rozłożone, jak na materacu wodnym. Wiadomo, że do prawidłowego funkcjonowania mięśni, zwłaszcza u sportowców, potrzebna jest ich regeneracja. Mięśnie mogą regenerować się, gdy dochodzi do całkowitego rozluźnienia. Takie całkowite rozluźnienie mięśni oraz stawów podczas snu zapewnia jedynie łóżko wodne.

Łóżko wodne i korzyści zdrowotne

 

  • ma higieniczną powierzchnię
  • podczas spania całkowicie podpiera ciało
  • redukuje ucisk na powierzchnię ciała
  • relaksująco ogrzewa i odpręża
  • śpi się dłużej i spokojniej
  • najzdrowszy system do spania
  • poprawia krążenie krwi