Spanie na łóżku wodnym

Łóżko wodne łączy ze sobą uczucie niesamowitego komfortu i daje mocne podparcie całego ciała , co stwarza idealne warunki do pełnego relaksu. Najnowsza konstrukcja łóżka wodnego zapewnia wyjątkowy komfort snu i pozwala pozbyć się problemów z bezsennością, niedostatecznym odprężeniem, płytkim snem, czy dolegliwościami kręgosłupa. Każda pozycja spania jest bardzo wygodna, gdyż  łóżko wodne dokładnie dopasowuje się do kształtów naszego ciała. Powszechny stereotyp, że materac musi być twardy już dawno się zdezaktualizował. Wiemy bowiem, że  twardy materac może uciskać miednicę, ramiona, a także utrudniać krążenie krwi w organizmie. Nawet przy dowolnej  pozycji spania na łóżku wodnym, ciężar masy ciała rozkłada się równomiernie, co prowadzi  do naturalnego  ułożenia kręgosłupa i powoduje odprężenie mięśni.

Skojarzenia związane z „łóżkiem wodnym” mogą na początku wywoływać pewne uprzedzenia, np. choroba morska, uszkodzenie materaca i szkody z tym związane. Tak jednak nie jest! Najnowsze rozwiązania techniczne wykluczają takie możliwości. Ruch fal łóżka wodnego może mieć różne nasilenie. Można również zamówić materac wodny, który się nie porusza. W obu przypadkach gwarantujemy jednakowy komfort spania. Ciepło łóżka wodnego ma pozytywny wpływ na bolące stawy i plecy. Górną powłokę materaca można bez trudu zdjąć i wyprać, co wpływa na wysoką estetykę i czystość powierzchni łóżka. Spanie na łóżku wodnym  może być pomocne w leczeniu wielu dolegliwości, takich jak: bezsenność, artretyzm, alergia, choroby układu krążenia, bóle kręgosłupa, odleżyny, oparzenia, czy reumatyzm. Reasumując, łóżko wodne zapewnia nam wygodę i ma korzystny wpływ na zdrowie.

W łóżku spędzamy 1/3 naszego życia. Od tego, jak się wyspaliśmy w nocy w dużej mierze zależy, jak później czujemy się przez cały dzień. Dobry sen wpływa także na naszą sprawność fizyczną i umysłową, zdolność koncentracji oraz logicznego myślenia. Dlatego ważne jest, abyśmy wybrali odpowiedni dla siebie materac. Łóżko wodne doskonale podtrzymuje ciało, dzięki temu przy leżeniu nie odczuwalny jest żaden ucisk. Równomierne rozłożenie ciężaru ciała wpływa korzystnie na naturalne ułożenia kręgosłupa. W medycynie już od bardzo wielu lat znane są łóżka wodne oraz ich dobroczynne właściwości. Połączenie przyjemnego ciepła łóżka wodnego z łagodnym falowaniem jest nie tylko doskonałym odprężeniem dla ciała, ale także dla naszej psychiki. Ciepło łóżka wodnego pozytywnie wpływa na łagodzenie bólów stawów i pleców. Osoby korzystające z łóżka wodnego łatwiej i szybciej zasypiają, a ich sen jest głęboki i odprężający. Pamiętajmy, że organizm człowieka najlepiej i najszybciej regeneruje się podczas snu. Zadbajmy więc o zdrowy sen i jego zbawienny wpływ.

 

 

Łóżko wodne przystosowuje się zawsze do kształtu ciała, niezależnie od tego, w jakiej pozycji się leży, a rozłożenie ciężaru ciała zapewnia ułożenie, które odciąża układ krążenia. Łóżko wodne zapewnia zatem odprężenie mięśni oraz odciąża kręgosłup i dysk. Dodatkowym atutem jest dostosowanie temperatury wody do panujących warunków klimatycznych, które umożliwią przyjemne i relaksacyjne spanie. Śpiąc na łóżku wodnym o wiele rzadziej zmieniamy pozycję spania, ponieważ równomierne rozłożenie ciężaru ciała zapewnia wygodne ułożenie w czasie snu. Na łóżko wodne przypada 1/3 częstotliwości zmiany pozycji spania w porównaniu z tradycyjnym łóżkiem.

Nasze materace wodne doskonale dopasowują się do Twojego ciała, co pozwala mięśniom kręgosłupa na całkowite rozluźnienie. Ciało w pełni przylega do materaca wodnego i dzięki temu uzyskujemy równomierne rozłożenie odciążenia dla Twoich stawów, mięśni, a także układu krążenia. Łóżko wodne jest wręcz idealnym rozwiązaniem dla osób, które zmuszone są do całodobowej pozycji leżącej i są narażone na powstanie odleżyn. Jedną z dodatkowych opcji jest regulacja temperatury łóżka wodnego. Dzięki możliwości ustawienia wysokiej temperatury Twoje mięśnie ulegają całkowitemu rozluźnieniu  podczas snu. Jeśli dokucza Ci ból pleców, to łóżko wodne jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Kręgosłup człowieka posiada naturalne krzywizny, które jedynie na materacu wodnym są właściwie ułożone.

Łóżko wodne to zupełnie inne podłoże do snu niż to,do którego przyzwyczailiśmy się przez lata. Przystosowanie się do takiej zmiany i aklimatyzacja do nowych warunków spania jest indywidualna dla każdej osoby i trwa 1-21 dni.

Łóżko wodne i korzyści zdrowotne

 

  • ma higieniczną powierzchnię
  • podczas spania całkowicie podpiera ciało
  • redukuje ucisk na powierzchnię ciała
  • relaksująco ogrzewa i odpręża
  • śpi się dłużej i spokojniej
  • najzdrowszy system do spania
  • poprawia krążenie krwi