Materiały

Premium Waterbeds współpracuje wyłącznie z producentami, których łóżka wodne i elementy do nich zostały wyprodukowane bez szkodliwych substancji dla naszego zdrowia, np. ftalanów. Zostało to potwierdzone certyfikatami, jak na przykład Certyfikat Öko-Tex Standard 100, który jest najważniejszym testem jakości dla tekstyliów. Mogą go uzyskać wyłącznie materiały sprawdzone pod kątem obecności substancji szkodliwych dla zdrowia. Wybieramy wyłącznie producentów, którzy robią łóżka wodne z bardzo dobrego materiału o doskonałych parametrach w zakresie wytrzymałości i żywotności.

Łóżko wodne daje możliwości komfortowego wypoczynku i relaksu przy jednoczesnym zachowaniu prawidłowej postawy ciała w czasie snu. Łóżka typu Dual i Mono są dostępne w wersji Soft-side. Obrzeża łóżka wyłożone są twarda pianką, dzięki czemu można bezpiecznie i wygodnie usiąść na brzegu łóżka. Jednocześnie obramowanie to gwarantuje, że woda z materaca nie wydostanie się poza obręb łóżka, nawet, gdy dojdzie do przypadkowego uszkodzenia materaca ( co raczej należy wykluczyć). Oferowane przez nas łóżka wodne typu Soft-side mogą stać samodzielnie lub w zabudowie.

Nasze materace dostępne są w różnych wymiarach, także niestandardowych ( na zamówienie). Dzięki temu przy zakupie materaca wodnego nie ma konieczności wymiany mebli sypialnych, gdyż może on być dopasowany do prawie każdej ramy tradycyjnego łóżka.

 

95% łóżek wodnych, które oferują nasi producenci, a Państwo widzą w naszej ofercie, wykonuje się z winylu, do którego dodawany jest Mesamoll R II. To gwarantuje dłuższą żywotność łóżka wodnego, czyni je bardziej elastycznym oraz bardziej wytrzymałym.

Co to jest Mesamoll R II?

Mesamoll II to plastyfikator, który zapewnia łóżkom wodnym jeszcze dłuższą żywotność. Jest przyjazny dla środowiska oraz idealny dla produktów pozostających w ścisłym kontakcie ze skórą.

 

Zalety Mesamoll R II:

 

  • doskonała wytrzymałość na rozciąganie
  • bardzo długi okres użytkowania
  • odporny na wysokie wahania temperatury
  • odporny na sole i mikroorganizmy
  • wolny od metali ciężkich

 

Łóżka wodne sprzedawane przez Premium Waterbeds są najwyższej jakości i gwarantują spokojny sen przez wiele lat. Silne ramy ze wzmocnionej gąbki, zapewniają stabilne ułożenie pojedynczego materaca wodnego lub dwóch materacy w systemie Dual. Łóżka wodne produkowane przez firmy Akva, Bodyform czy Ambiente są jakościowo jedne z najlepszych na rynku. Rama ze wzmocnionej gąbki pozwala na wygodne siadanie, kładzenie się do łóżka i wstawanie z łóżka wodnego. Poza tym przy dobrej jakościowo gąbce stabilizacyjnej, nie trzeba się obawiać, że forma łóżka wodnego może się z czasem zmienić.

 

Łóżka wodne są tak zbudowane i skonstruowane, że mogą wytrzymać ciężar do 6 ton!

 

Wkłady flisowe naszych producentów Akva, Bodyform i Ambiente, które zapobiegają zbyt mocnemu falowaniu łóżka wodnego, są najlepszej jakości. W niektórych materacach wodnych oferowanych na rynku, można spotkać się z wieloma złymi jakościowo flisami, które już po paru latach nie dają odpowiedniej stabilizacji i tłumienia lub, co gorsza, rozpuszczają się. Nasi producenci oferują łóżko wodne, w którym flisy są docinane do formy materaca, a nie przyklejane z dołu lub po bokach. Zapobiega to oderwaniu się materiału flisowego, który może przesuwać się w różne części materaca lub zbierać się w jednym końcu. Powoduje to nierówności powierzchni materaca, a co za tym idzie dyskomfort dla użytkownika.

 

Sposób konstrukcji materaca wodnego, czyli zgrzanie dwóch warstw winylu na całej powierzchni, powoduje zwiększenie zdolności na rozciąganie, a równocześnie zmniejsza ryzyko przebicia. Wyjątkowy komfort leżenia zostaje zachowany przy zastosowaniu „systemu podwójnego bezpieczeństwa”.