Najczęściej zadawane pytania

Kto kupuje łóżka wodne?

„Wodnych śpiochów” można znaleźć w każdej grupie ludzi. Łóżka wodne są uważane za zdrowy i wygodny system spania, a nie tylko za luksus. Dlatego coraz więcej  osób wybiera je do swoich mieszkań lub domów. Większość ludzi sama przekonała się do korzyści wnikających z łóżek wodnych, inni natomiast poznali ich zalety dzięki znajomym lub przyjaciołom. Najważniejszym powodem, dla którego decydujemy się kupić łóżko wodne, to komfort zdrowego i spokojnego snu.

 

Czy łóżka wodne są zbyt drogie?

Koszt łóżka wodnego jest porównywalny ze standardowym łóżkiem bardzo dobrej jakości  i często mniejszy niż myślisz. Dodatkowo nawet najdroższy materac (w tradycyjnym łóżku) z upływem czasu nie daje takiego komfortu spania, a także słabnie jego sprężystość, natomiast nasze łóżka wodne są bardzo wysokiej jakości. Nie tracą swojej elastyczności, a komfort spania jest niezmienny. Dlatego też łóżko wodne w rzeczywistości nie jest o wiele droższe niż tradycyjne łóżko.

 

Czy łóżko wodne może zalać mieszkanie?

Łóżko wodne otoczone jest powłoką ochronną, która chroni je przed wszelkimi uszkodzeniami, więc jest mało prawdopodobne, aby materac został uszkodzony. Jeżeli nawet zostałby przebity, np. twardą igłą, woda i tak nie zaleje nam mieszkania, gdyż łóżko jest tak zabezpieczone, że wyciekająca woda pozostanie w specjalnej wannie, w której osadzony jest materac.

 

Ile ubywa wody z materaca w ciągu roku?

Materac wodny traci w ciągu roku około 10% wody. Wynika to z oczywistego zjawiska fizycznego, które dotyczy parowania wody. Woda w temperaturze pokojowej i podczas podgrzewania, powoli paruje, a tym samym traci objętość. Dlatego też, co roku wskazana jest kontrola ilości wody w materacu.

 

Czy łóżko wodne może pęknąć?

Pęknięcie łóżka wodnego jest praktycznie niemożliwe. Naczelną zasadą firm zajmujących się produkcją łóżek wodnych jest wyjątkowa jakość produktu oraz technika produkcji. Nieustające badania w tej dziedzinie prowadzone są po to, aby osiągnąć najwyższą jakość i niezawodność produktu.

 

Czy mogę dostać „choroby morskiej” na łóżku wodnym?

Łóżko wodne jest indywidualnie stabilizowane dla każdej osoby, dlatego nie mogą Państwo dostać choroby morskiej, która jest utratą orientacji spowodowaną tym, że traci się pierwotną ufność w stabilność podłoża.

 

Ile energii elektrycznej zużywa łóżko wodne?

Im większa jest różnica temperatury pokojowej od temperatury łóżka wodnego, tym większe jest zapotrzebowanie na energię. Przy czym energia nie jest stracona, gdyż łóżko wodne oddaje ciepło do otoczenia i podwyższa jego temperaturę. W lecie potrzeba 1-2 godzin, a w zimie 4-5 godzin, aby uzyskać pożądaną temperaturę łóżka wodnego. Koszt zużytej energii, w zależności od nastawionej temperatury, wynosi 5-10 zł miesięcznie.

 

Jak funkcjonuje łóżko wodne bez chwilowego zasilania energii elektrycznej?

Łóżko wodne ze względu na naturalną izolację i ciepłą wodę, stygnie powoli i nie wychłodzi się, nawet gdyby przerwa w dostawie energii elektrycznej trwała kilka godzin.

 

Czy łóżko wodne nie jest za ciężkie do mieszkania lub domu?

Łóżko wodne waży około 170 kg/m2. Jest ono lżejsze na m2 niż, np. meble lub lodówka. Takie obciążenie jest dozwolone w normie DIN 1055 ( statyczne obliczenie budynku).

 

Czy kładzenie się do łóżka wodnego i wstawanie z łóżka może stwarzać problemy?

Łóżka typu Hard-side wymagają pewnego rodzaju wprawy, dlatego nie są polecane osobom starszym. Natomiast łóżka wodne Soft-side są polecane dla osób w każdym wieku, bez względu na stopień sprawności ruchowej.

 

Czy przekłucie łóżka wodnego można naprawić samodzielnie?

Tak. Mogą to Państwo zrobić samodzielnie, dzięki małemu zastawowi naprawczemu, który jest dołączony do łóżka wodnego. Powstałe przekłucie uwidacznia się na ogół na wierzchniej warstwie materaca. W takiej sytuacji może dojść do niewielkiego wycieku wody. Łatanie takiego defektu zajmie Wam chwilkę, i nie będzie konieczne spuszczenie wody z materaca. Po naprawie materac nie straci na jakości.

 

Czy energiczne ruchy, np. skakanie mogą uszkodzić łóżko wodne?

Absolutnie nie. Materac wodny nie ulegnie odkształceniu ani też zniszczeniu poprzez dodatkowe obciążenie, które może być wynikiem skakania. Woda dzięki swoim właściwościom, rozkłada ciężar, jaki powstaje podczas gwałtownych ruchów. Twoje łóżko pozostanie w pełni elastyczne, nie zmieni się jego jakość, a komfort użytkowania pozostaje cały czas taki sam.

 

Czy twardość materaca można regulować?

Oczywiście. Twardość materaca może być dostosowana do indywidualnej wagi osoby korzystającej z łóżka wodnego. Gdy chcemy spać na twardszym materacu, wtedy dolewamy więcej wody, natomiast gdy lubimy spać na miękkim łóżku, zmniejszamy ilość wody w materacu.

 

Czy wodę w łóżku wodnym trzeba zmieniać?

Woda nie musi być zmieniana, dlatego że jest ona utrzymana w czystości, dzięki dodatkowemu środkowi(klimatyzatorowi), który nie dopuszcza do tworzenia się bakterii wodnych i alg. Należy jednak pamiętać, aby raz w roku dodać do wody odświeżacz, który otrzymacie Państwo w komplecie startowym przy zakupie łóżka.

 

Czy istnieje ryzyko wzmożonej potliwości w łóżku wodnym?

Taka sytuacja na pewno nie będzie miała miejsca. Dzięki systemowi, jaki jest w naszych łóżkach wodnych, Ty sam decydujesz jaka będzie temperatura Twojego materaca. Co najważniejsze, jeśli Twój partner preferuje inną temperaturę niż Ty, zalecamy kupno materaca z podziałem na dwie komory. Daje to możliwość ustawienia oddzielnej temperatury w każdej komorze materaca. Warto dodać, że temperatura w łóżku wodnym nie kumuluje się w jednym miejscu materaca, lecz jest jednakowa na całej powierzchni.

 

Czy można wyłączyć grzejnik wody latem?

Radzimy tego nie robić. Latem potrzebne jest także podgrzewanie wody w materacu. Jednak zalecane jest włączanie pogrzewacza jedynie od czasu do czasu. Radzimy także w upalne dni zmniejszyć temperaturę wody w materacu, jednak temperatura wody nie powinna być niższa niż 25 st. C.

 

Czy w każdą obudowę łóżka można zamontować materac?

Typ łóżka wodnego Soft-side można wbudować w każdą ramę. Najbardziej komfortowe są łóżka z oddzielnym profilem z gąbki. Innym rodzajem materaca wodnego jest Hard-side, który potrzebuje drewnianej obudowy z dodatkowymi bocznymi wzmocnieniami. Do takiego typu materaca oferujemy specjalnie zaprojektowane ramy, w bardzo szerokim wyborze.

 

Jak dbać o czystość łóżka wodnego?

Woda w materacu jest cały czas świeża dzięki regularnemu dodawaniu odświeżacza. W komplecie dostajesz od nas środek do czyszczenia powierzchni z winylu. Regularnie czyszcząc swój materac na pewno zapobiegniesz rozwojowi bakterii, grzybów oraz roztoczy i łatwo usuniesz zrogowaciały naskórek, jaki pozostaje na materacu. Dlatego też, tak łatwy w utrzymaniu czystości materac jest idealnym rozwiązaniem dla alergików