Montaż

Czy można samodzielnie złożyć łóżko wodne?

Do montażu łóżka wodnego nie trzeba wzywać ekipy fachowców, gdyż można je z powodzeniem złożyć samodzielnie. Przy zakupie łóżka wodnego w naszej firmie Premium Waterbeds otrzymają Państwo szczegółową instrukcję montażu do każdego typu łóżka wodnego, oferowanego przez naszych producentów. Instrukcja jest dodatkowo ilustrowana, co ułatwia samodzielny montaż.

Różnica między montażem łóżka wodnego, a montażem zwykłego łóżka dotyczy położenia elementu grzewczego oraz umocowania pianki trzymającej materac wodny w jego prawidłowym kształcie. Oczywiście nasza firma udostępnia także bezpośredni numer telefonu do działu pomocy technicznej, gdzie mogą Państwo uzyskać potrzebne informacje oraz w razie problemów z montażem, pomoc techniczną.

 

Instrukcja  samodzielnego montażu.

W pierwszej kolejności napełniamy materac wodą tak, aby lustro wody (mierzone przy bocznych kantach) było położone około 1 cm poniżej kantu bocznej pianki. Na tak napełnionym materacu kładziemy się na plecach i sprawdzamy, czy ucho, łopatka, biodro i pięta leżą na jednym poziomie ( w tym celu używamy poziomicy). Jeżeli te cztery części ciała leżą na jednym poziomie można uznać, że materac jest dobrze napełniony wodą i będzie doskonale spełniał swoją rolę.
Nalewanie wody do materaca  może się wydawać mało znaczącym szczegółem, a jednak ma to ogromne znaczenie, gdyż od tego zależy komfort spania.

Montaż Twojego łóżka może zająć od 2 do 3 godzin, z czego najwięcej czasu zajmuje napełnienie materaca wodą. Na tym etapie klienci, którzy nie zapoznali się z instrukcją montażu łóżka wodnego, najczęściej popełniają błędy. Należy pamiętać, że tylko prawidłowo napełniony materac łóżka wodnego, dopasowuje się do wagi ciała użytkownika.

 

Cała konstrukcja dwuosobowego łóżka wodnego waży około 600-800 kg., dlatego cena łóżka obejmuje także odpowiednio dobraną konstrukcje nośną, dzięki której można umieścić łóżko wodne na każdym stropie.

 

Na jakie elementy powinno się zwracać uwagę przy montażu?

-Równomierne rozłożenie ciężaru łóżka wodnego.

-Rama łóżka wodnego nie może stać na czterech nogach, jak ma to miejsce w większości tradycyjnych łóżek, ponieważ materac wodny po napełnieniu jest bardzo ciężki.

-Rama łóżka musi na całej powierzchni przylegać do podłoża, albo powinna być zrobiona z desek odpowiednio ułożonych i wzmocnionych dodatkowymi elementami (np. wspornikami, umocowanymi w połowie szerokości łóżka) rozkładającymi jej ciężar.

-Płyta spodnia, na której będzie leżał materac musi być idealnie gładka, nie może posiadać żadnych nierówności, zadrapań, wystających zszywek tapicerskich, drzazg, gdyż mogłoby to  spowodować uszkodzenie materaca.

-Płyta spodnia, na której będzie leżał materac wypełniony wodą, musi być zrobiona z jednolitego i równego materiału.

-Trzeba dobrze wybrać właściwe miejsce  na łóżko wodne, ponieważ  przesuwanie jest niemożliwe z powodu ciężaru.

-Pewne punkty ciała  muszą leżeć na jednym poziomie.

-Odpowiednio przykręcić boczne pianki, które zapewniają właściwą formę łóżka i utrzymują jądro wody.

-Łóżko wodne powinno być postawione w takim miejscu, aby bez kłopotów podłączyć system grzewczy do sieci elektrycznej.

 

Możliwe błędy montażu:

Łóżko wodne podczas siadania i wstawania chlupocze, to znaczy, że:

 

  • powietrze w materacu
  • różnie ustawione temperatury w systemie Dual
  • wilgotność pomiędzy zabezpieczeniem
  • nie używano środka antybakteryjnego
  • zbyt napięta pościel
  • za duże napięcie wanny zabezpieczeniowej
  • błąd w instalacji (wanna zabezpieczeniowa mogła zostać za mocno naciągnięta przy montażu)