Budowa łóżka wodnego

95% łóżek wodnych, które oferują nasi producenci, a Państwo widzą w naszej ofercie, wykonuje się z winylu, do którego dodawany jest Mesamoll R II. Gwarantuje to dłuższą żywotność produktu, jakim jest łóżko wodne oraz czyni je bardziej elastycznym i bardziej wytrzymałym.

Premium Waterbeds współpracuje wyłącznie z producentami, których łóżka wodne i elementy do nich, zostały wyprodukowane bez szkodliwych substancji dla naszego zdrowia, np. ftalanów. Również wszystkie materiały użyte w naszych łóżkach wodnych, jak na przykład pokrowce, są najwyższej jakości i bez szkodliwych substancji. Zostało to potwierdzone certyfikatem Öko-Tex Standard 100, który jest najważniejszym testem jakości dla tekstyliów. Certyfikat ten nadawany jest jedynie materiałom sprawdzonym pod kątem obecności substancji szkodliwych dla zdrowia.

 

 

Co to jest Mesamoll R II?

Mesamoll II to plastyfikator, który zapewnia łóżkom wodnym jeszcze dłuższą żywotność. Jest przyjazny dla środowiska oraz idealny dla produktów pozostających w ścisłym kontakcie ze skórą.

 

Zalety Mesamoll R II:

 

  • doskonała wytrzymałość na rozciąganie
  • bardzo długi okres użytkowania
  • odporny na wysokie wahania temperatury
  • odporny na sole i mikroorganizmy
  • wolny od metali ciężkich

 

 

Czy ogrzewanie elektryczne, jakie znajduje się w łóżku wodnym może być niebezpieczne?

Ogrzewanie to jest zupełnie bezpieczne i wodoszczelne. Wszelkie zabezpieczenia są sprawdzone i dostosowane do łóżka wodnego. Nieprzepuszczalna folia zabezpiecza zarówno materac wodny, jak i ogrzewanie. Nasze materace wodne są najwyższej jakości, zarówno pod względem wygody, jak i Państwa bezpieczeństwa.

Nasze łóżka wodne posiadają regulowany termostat o małej mocy. Mata grzewcza zlokalizowana jest pod materacem i łączy się z termostatem. Dzięki oprogramowaniu czasowemu mogą Państwo już przed snem podgrzać wodę. Łóżko wodne już od chwili położenia się na nim daje poczucie wyjątkowego komfortu leżenia i spania.

Zapewniamy, iż nasze materace są przetestowane przez europejskie instytuty, takie jak: YDE, KEMA, BENOR TUY.

 

 

Stopnie tłumienia określają przez jaki czas będzie falowała woda w twoim materacu . Najniższy stopień tłumienia to F-0, w którym falowanie wody jest najmocniejsze i trwa do 20 sekund, zanim twoja strona materaca lub całe łóżko wodne całkowicie się uspokoi. Najmocniejszym stopniem tłumienia jest F-8, wtedy łóżko wodne od razu w pełni się uspakaja.
Wielu klientów wybiera stopień tłumienia F-0, gdyż chcą odczuć naturalną i nieograniczoną ruchliwość wody oraz osiągnąć, jak najlepszy efekt spania na łóżku wodnym. Czym mniej wkładów flisowych w łóżku wodnym, tym lepiej materac może dopasować się do Twojego ciała. Większość naszych klientów wybiera łóżka wodne z najniższym stopniem tłumienia. Zależy to jednak od osobistych wymagań oraz oczekiwań związanych z komfortem spania. Przyzwyczajenie się do zmiany zwykłego materaca na łóżko wodne trwa od 1 do 3 tygodni. Po upływie tego czasu, 93% osób nie chce już zamienić swojego nowego łóżka wodnego na zwykły materac. Natomiast 7% osób twierdzi, że nie poczuło większej zmiany w komforcie snu. Łóżko wodne daje możliwości komfortowego wypoczynku i relaksu przy jednoczesnym zachowaniu prawidłowej postawy ciała w czasie snu.

 

W grafice poniżej przedstawiamy możliwe stopnie tłumienia falowania wody w naszych materacach wodnych.

 

Łóżko wodne można dodatkowo wzmocnić poprzez dodanie do wkładów flisowych elementów piankowych, które zapewniają stabilność oraz zapobiegają zapadaniu się najcięższego punktu ciała. Wzmocnienie to zależy od budowy i wagi ciała.