AKVA

Akva Waterbeds to największy producent łóżek wodnych w Skandynawii i jeden z najbardziej znanych producentów w Europie. Główna siedziba firmy znajduje się w Danii. Istnieje już od 1981roku. To ogromne przedsiębiorstwo zdobyło znaczącą pozycję na rynku, dzięki konsekwentnemu budowaniu swojej działalności w oparciu o rzetelną wiedzę, jakość i odpowiedzialność.

 

Akva Waterbeds rozwija się wyśmienicie już od 1981 roku i wprowadza coraz to nowsze technologie produkcji, by produkt, jakim jest łóżko wodne spełniał najwyższe wymagania konsumentów i wpływał korzystnie na nasze zdrowie oraz sen. Efektem są ekologiczne łóżka wodne o najwyższej jakości, która jest regularnie kontrolowana. Testy potwierdziły bowiem, że wcześniejsze materace produkowane z winylu zawierającego ftalany nie są tak stabilne i wytrzymałe, jak materace wodne firmy Akva, produkowane z winylu bez ftalany.

Dlatego Akva daje klientom 5 lat gwarancji na materace i systemy grzewcze. Sposób konstrukcji materaca wodnego, czyli zgrzanie dwóch warstw winylu na całej powierzchni, powoduje zwiększenie zdolności na rozciąganie, a równocześnie zmniejsza ryzyko przebicia. Wyjątkowy komfort leżenia zostaje zachowany przy zastosowaniu „systemu podwójnego bezpieczeństwa”.

Cała produkcja łóżka wodnego, począwszy od systemu grzewczego, aż do pokrowca odbywa się w firmie Akva Waterbeds, co wyróżnia ją spośród innych firm tej branży, które opierają swoją produkcję na składaniu produktu finalnego z zakupionych części od różnych producentów. Wybierając łóżko wodne firmy Akva mamy gwarancję najwyższej jakości produktu ze względu na użyteczność i komfort.

 

 

Akva Waterbeds jest pierwszym producentem łóżek wodnych w Europie, który otrzymał certyfikat ISO 14001. Łóżka wodne produkowane są z myślą o pozytywnym wpływie na środowisko naturalne, dlatego proponujemy nie tylko komfort i dobre samopoczucie, ale także czyste sumienie.

Kolejnym otrzymanym certyfikatem jest Eko-Tex dla winylu. Ten sam certyfikat uzyskała Akva Waterbeds również dla pokrowców, narzut i poduszek wodnych. Najważniejszy certyfikat dla tekstyliów, który jest nadawany materiałom sprawdzonym pod kątem obecności szkodliwych substancji to:

 

Eko-Tex Standard 100.

 

Produkty z tym znakiem są certyfikowane i sprawdzane przez znane, międzynarodowe instytuty.

 

Akva już od wielu lat stosuje do produkcji Folie Winyl sprawdzoną recepturę o parametrach:

 

  • 57% Folia PVC
  • 36% Mesamoll® II
  • 2% Olej sojowy
  • 2% Woski
  • 2% Antioxidanty i stabilizatory
  • 1% Pigmenty farbowe